Swissminiatur yeni fikirlerle geleceğe hazırlanıyor

1

Cemil Baysal

Melide’deki Swissminiatur son 60 yıl içinde, gerçek bir kurum haline geldi. Kısmen kitle fonlama kampanyasıyla finanse edilen modernizasyon sayesinde, efsanevi ‘Minyatür İsviçre’ geleceğe hazırlanıyor.

Daha fazla gölge, daha fazla oturma alanları, daha fazla dinlenme alanları ve yeni bilgi ekranları Melide Swissminiatur’u ziyaret yapacak ziyaretcileri 2021 yılında daha rahatlatıcı ve keyifli bahar yaşatacak. İsviçre 1:25 ölçek büyüklüğündeki Minyatür’de ister sıcak veya yağmurlu, günün her saatinde ve her hava koşullarında mümkün olması öngörülüyor. Bu amaçla, parkın yenilenmesi kapsamında 700 metre uzunluğunda gölgeli bir alan oluşturulacak.

Melide Park’ın yenilenmesi, kitle fonlama kampanyasının desteğiyle gerçekleştirilecek. 1959 yılından bu yana, 25 milyondan fazla ziyaretçi Swissminiaturü ziyaret etti. Ziyaretciler de ailenin üçüncü nesli tarafından yönetilen bu kurumun gelişimine katılabilir. Parkın gelecek senelerde de yaşatılması açısından daha fazla yenileme yapılması planlanmakta.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz